[CZ] Charles Hoskinson prozradil své plány pro Cardano

2ⁿᵈ Layer
2 min readJan 23, 2020

--

Charles Hoskinson prozradil své plány s Cardano pro tento rok ve svém pravidelném AMA videu a my vám přinášíme krátky rozpis nejdůležitějších informací, které by vás mohly zaujmout.

Photo by Hitesh Choudhary on Unsplash

Současné zhodnocení:

Momentálně se však čeká na oficiální spuštění mainnetu Shelly. Též prozradil, že společnost měla už několik rozhovorů týkajících se staking-as-a-service služeb a že vyvíjejí software, který ulehčí dostat Cardano na burzy.

Hoskinson vysvětlil, že časté aktualizace Daedalus jsou nezbytné pro dokončení jeho hardwarové podpory. Očekává se, že budoucí aktualizace firmwaru přinese tzv. multi-sig a cold staking (uživatelé nemají žádná práva na vytváření bloků nebo potvrzování transakcí, ale dostávají úroky za držení svých mincí).

V současné době se připravují požadavky na spuštění Goguenu, další éry Cardana ktorá umožní vytváření decentralizovaných aplikací v síti.

Hoskinson využije svou cestu na Světové ekonomické fórum v Davosu jako „příležitost k navazování kontaktů“, protože se akce zúčastní vůdci jak blockchainu, tak tradičního finančního sektoru.

Únor a březen uskuteční první workshop s auditujícím gigantem PwC.

Očekává se, že partnerství společnosti s reklamní agenturou McCann Dublin, která byla pověřena rebrandingom pro Cardano, přinese první výsledky v březnu.

Hoskinson uvedl, že společnost pracuje společně s výzkumníky IBM v projektu Horizont 2020 — decentralizované software updaty, který sponzoruje EU.

Spojenec Cardana — EMURGO zřizuje s vládou Uzbekistánu strategickou pracovní skupinu, která povede vývoj právního rámce pro nabídky bezpečnostních tokenů (STO) a burzy (STX) v Uzbekistánu.

Zhodnocení

Jak můžete sami vidět, Cardano se stále propojuje s novými partnery a pracuje na vylepšeních svého protokolu. Proto i když je projekt v prodlení o cca 1 rok, snaží se tento nedostatek napravit, a proto se v současné době stává jednou s nejrychleji rostoucí společností v krypto průmyslu.

--

--

2ⁿᵈ Layer

Building weapons in cyber-space to compete with both BigTech and Government, decentalized and distributed on top of Cardano Blockchain…